Alanya Şehir Turu

Alanya95

Alanya Şehir Turu

Tur paketinin özellikleri

Özel

3790

716

Tur rehberi

Tüm gerekli bilgiler

Tur sigortası

Yeni yerlerin keşfi

Tur detayları


Alanya'da muhteşem bir tam günlük gezinin tadını çıkarabilirsiniz. Alanya Kalesi'nden Kleopatra Plajı'na 7 saatlik tur için alabileceğiniz bazı yerler var. Yalnızca Alanya Şehir Turu'na gitmek için ihtiyacınız olan turun keyfini çıkarmanız kolaydır. Buradan, Alanya Marina, Alanya Otel, Antalya hava limanı veya Alanya gemi limanının herhangi bir yerinde toplanacak. Kim sizi alacağınızı bilemeyebileceğinizden dolayı, turist rehberi size, onları kolayca tanımanıza izin vermek için isminizle işareti getirecektir. Bundan sonra size bu broşürler ve ayrıca bir türkiye haritası verilecek. Bundan sonra, Alanya'daki muhteşem tura yolculuğa başlayacaksınız.

Kale ile başlayalım
 
Ziyaret edeceğiniz ilk yer Alanya Kalesi'dir. Burası, Mark Anthony'nin Kleopatra'ya düğün hediyesi olarak verdiği kentteki en önemli noktalardan biridir. Tarih, günümüzün güzel şehrine kalesiyle ve keyfini çıkarabileceğiniz başka bir bölümle geldi. Kale, Alanya'nın neredeyse her noktasından gördüğünüz gibi kentin odak noktasıdır. Kalenin içinde, cami, Bizans Manastırı, ve ayrıca Kervansaray gibi önemli kısımları bulacaksınız.
Kalenin dış kısmı iç bölüm kadar şaşırtıcı. Çarpıcı duvarlarını görkemli kapılar, 400 sarnıç ve 140 kule ile bulabilirsiniz. Ayrıca, limanın cephesinde bulabileceğiniz kalenin altındaki Kızıl Kule de var. Alanya'da bulabileceğiniz daha bir çok şey var. Mesela, Selçuklu yapı örneği olan Kale Kapısı da bulunabilir. Bu binanın bükülgen sokakları, devasa taş duvarları ve birbirine yakın yapılmış bu evleri var. Bu şehrin görkemini yaşamak için, keşfedilmeniz için yaklaşık bir saat verilecek. Bu boş zamanı, güzel şehir Alanya'nın bazı görüntülerini bina üzerinde eski dokunuşların güzelliği ile çekmek için kullanabilirsiniz.

Alanya Arkeoloji Müzesi ve Kleopatra Plajı
 
Kale çevresindeki çarpıcı noktaların keyfini çıkararak ve öğle yemeğinizi bitirdikten sonra müzeye turunuza devam edeceksiniz. Alanya Arkeoloji Müzesi, Anadolu medeniyetinden gelen bu eserler ve arkeolojik eserleri bulabilirsiniz. Anadolu nesnesinden başka bazı nesneler var. Arkeoloji, etnografya ve Herakles sergisi için özel bölümlerden oluşan üç farklı bölüm olduğundan, muhtemelen her bölümde farklı nesneleri bulacaksınız. Müzenin ardından Selçuklu Tersanesi ve Damlataş Mağarası gezisine devam edeceksiniz. Selçuk Tersanesi, sadece 12 ay içinde tamamen inşa edildiği için özel bir sitedir. Öte yandan, muhteşem dikitler ve sarkıtlar bulacaksınız ve solunum yolu rahatsızlığı tedavisi için de biliniyorsunuz.
Ziyaret edeceğiniz son şey Kleopatra Plajı. Orada berrak bir su ve ince yumuşak kum bulacaksınız. Kleopatra'nın yüzme zamanının keyfini çıkartığı yer olarak söylenen plaj budur. Dağ yanına yapılan gezi ile turunuzu bitireceksiniz ve Kleopatra Plajı'ndaki günbatımını izleyeceksiniz. Sonunda, tur rehberinin sizi daha önce aldığı yere götürüleceksiniz.

Tur Programı
 
Alanya Kalesi
Damlataş Mağarası
Kızıl Kule
Kleopatra Plajı
Şehir terası
Dimcay (Öğlen yemeği)
Alanya Çarşısı (İsteğe Bağlı)
Fiyata Dahil Olanlar
 
Öğle yemeği
Tur rehberi
Tam Gün Şehir Turu
Fiyata Dahil Olmayan
 
İçecekler
Giriş Ücreti, Mağara, Şato ve Müze'ye
 
Tur Fiyat Listesi
1-5 kişiye kadar = 100 €
8-10 kişiye kadar = 170 €
11 - 15 kişiye kadar = 220 €
Fiyat kişi başı değil. Her grup için toplam fiyat!
Görülecek yer hakkında daha fazla sorunuz varsa. Canlı sohbet desteğimizi yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede size yardımcı olacağız!


Rezervasyon onayı için lütfen geçerli bir email adresi giriniz.


Rezervasyon YapBunları sakın unutmayın

Kamera

Cep Telefonu

Güneş Kremi

Güneş Gözlüğü

Spor Ayakkabı

Rahat Giyim

TUR UZMANIMIZ İLE KONUŞUN

Bizimle iletişime geçmek için hemen yan taraftaki iletişim seçeneklerinden birini kullanın.

Harun Demirci

Tur Organizatörü

Telefon Numaranız

+90 543 513 01 88

Email

reservation@harundemirci.com.tr


Yorum bırakın