Alanya Yeşil Kanyon Turu

Antalya280

Alanya Yeşil Kanyon Turu

Tur paketinin özellikleri

Deniz Gezisi

4970

1498

Tur rehberi

Tüm gerekli bilgiler

Tur sigortası

Yeni yerlerin keşfi

Tur detayları


Alanya Yeşil Kanyon gezisi, turistleri ve güzel yeşil kanyona tekne ile özel bir yolculuk sunuyor ve Toros Dağlarının doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilir ve orada berrak sular içinde yüzebilir. Gezi Alanya, Konaklı, Mahmutlar ve Avsallar'dan alınabilir.

Alanya Yeşil Kanyon

Alanya Yeşil Kanyon, Green Canyon Gölü'nün büyüleyici konumlarına tam günlük bir gezi. Bu tekne yolculuğu, dünyanın en güzel baraj göllerinden birinde gerçekleşiyor. Doğa burada en iyisidir ve kanyon yoluyla binmek, size gelen kalabalık şehir hayatını unutturmaktadır.
 
Alanya Yeşil Kanyon yolculuğu her yaş grubundan insanlara uygundur. Bu sözü geçen yere tam günlük bir tekne turu ve biri kanyonun her tarafında yemyeşil sahne ve ormancılar görebilirsiniz. Yol gölden başlıyor ve oradan yaklaşık 9 mil uzakta, kanyonun zümrüt yeşili suyu başlıyor. Çevresi mükemmel ve huşu içinde tutun. Bu bölgede nesli tükenmekte olan Brown balık baykuşları bulunur. Bu nesli tükenmek bilmeyen türlerin bir görüntüsünü yakalamak için kendinize özen gösterin.
 
Tekne orta yoldan yüzmek için duruyor. Öğlen yemeği, göl kenarındaki lokantalarda alınır. Teknede çok canlandırıcılar ve atıştırmalıklar servis edilmektedir ve Toros Dağları'nın panoramik güzelliğini görerek bu atılmış yeme mağarasında dinlenebilirsiniz.
 
Manavgat'ın 12 kilometre kuzeyinde, 1977-1984 yılları arasında inşa edilen Oymapınar barajı bulunmaktadır. Türkiye'deki beşinci büyük baraj ve balıkçılık ve tekne gezileri sunan tek baraj. 1980'lerde üçüncü büyük baraj oldu, ancak diğer barajlar inşa edildiğinde beşinci sıraya yerleşti. Oymanpınar barajındaki enerji santralı, 540 megavat kapasiteli dört yer altı türbinine sahiptir ve bu da Türk elektrikinin% 3'ünü üretmektedir. Baraj 185 metre uzunluğunda, tabanında 30 metre kalınlığında ve 5 metre yüksekliğindedir. Göl tam dolduğunda su 200 metrelik derinliklere ulaşır.
 
İstek üzerine bu barajda avlanma yapılabilir. 


Rezervasyon onayı için lütfen geçerli bir email adresi giriniz.


Rezervasyon YapBunları sakın unutmayın

Kamera

Cep Telefonu

Güneş Kremi

Güneş Gözlüğü

Spor Ayakkabı

Rahat Giyim

TUR UZMANIMIZ İLE KONUŞUN

Bizimle iletişime geçmek için hemen yan taraftaki iletişim seçeneklerinden birini kullanın.

Harun Demirci

Tur Organizatörü

Telefon Numaranız

+90 543 513 01 88

Email

reservation@harundemirci.com.tr


Yorum bırakın