Sapadere Kanyon Turu

Alanya319

Sapadere Kanyon Turu

Tur paketinin özellikleri

Macera

4489

1655

Tur rehberi

Tüm gerekli bilgiler

Tur sigortası

Yeni yerlerin keşfi

Tur detayları


Sapadere kanyonu turu 4×4 Land Rover jeepler ile yapılmaktadır. Kanyon kısa bir süre önce Alanya Kaymakamlığı tarafından turizme açılmıştır. Alanya ‘nın kuzey doğusunda olsan kanyon merkeze 45 km uzaklıktadır. Muhteşem doğası ve soğuk suyu ile kanyon görülmesi gerekenler listesinde yerini almıştır.

Sapadere Kanyon Jeep Safari Turu

Jeep turumuz tüm sezon boyunca Nisan ve Ekim ayları arasında saat 09.00 ve 17.00 saatleri arasında düzenlenir. Tüm Alanya ve çevre beldelerden ücretsiz olarak alınış ve bırakılış fiyatlarımıza dâhildir. Turlar 4×4 Land Rover jeepler ve deneyimli şoförler eşliğinde düzenlenir. Tüm jeeplerimiz 11 kişilik ve üstü açıktır.
Otelinizden alındıktan sonra seyir tepesinde verilen fotoğraf molasının ardından Off Road yollardan, derelerden ve sarp arazilerden yapacağınız yolculuk tatilinize renk katacaktır. Jeepler konvoy halinde Alanya ‘nın meşhur muz bahçeleri ve portakal bahçeleri arasından geçerek cüceler mağarasında mola verir. Pamuk prenses ve yedi cücelerin mağarasını da ziyaret fırsatı bulacaksınız. Mağara ziyaretinin arkasından konvoy halinde muhteşem doğa ve temiz hava ile üstü açık jeeplerimiz sapa dere kanyonu yoluna çıkar.
Sapadere kanyonu yaklaşık olarak 400 metre uzunluğunda ve yaklaşık olarak 450 metre yüksekliğindedir. Yüz yıllar içinde gerçekleşen jeolojik olaylardan suyun ve rüzgârın kayayı şekillendirmesi ile oluşan kanyon bir doğa harikasıdır. Kanyonda 450 metre uzunluğunda doğa ve çevreye uygun olarak yapılmış yürüyüş platformu mevcuttur.
Sapadere kanyonu birbirinden farklı kuşlara, ağaçlara ve şelalelere ev sahipliği yapmaktadır. Kanyon yürüyüşünün ardından isterseniz yılın 12 ayı su sıcaklığı 0-9 arasında değişen soğuk suda yüzebilirsiniz. Kanyonun yanında doğa ile iç içe bulunan ahşap restoranımızda öğle yemeği verilir isterseniz doğal havuzumuzda bulunan balıklardan seçip seçtiğiniz balığı yiyebilirsiniz. Öğle yemeği fiyatlarımıza dâhildir. Kanyonda yürüyüşün ardından kafeteryada dinlenebilir temiz havada bir çay içebilirsiniz. Kanyondan sonra jeepler ile tekrar dönüş yoluna çıkılır ve misafirlerimiz otellerine geri bırakılır. Eğlenceli ve iyi tatiller.


Rezervasyon onayı için lütfen geçerli bir email adresi giriniz.


Rezervasyon YapBunları sakın unutmayın

Kamera

Cep Telefonu

Güneş Kremi

Güneş Gözlüğü

Spor Ayakkabı

Rahat Giyim

TUR UZMANIMIZ İLE KONUŞUN

Bizimle iletişime geçmek için hemen yan taraftaki iletişim seçeneklerinden birini kullanın.

Harun Demirci

Tur Organizatörü

Telefon Numaranız

+90 543 513 01 88

Email

reservation@harundemirci.com.tr


Yorum bırakın